Операція на серці. Психологічний комфорт – важлива перевага мініінвазивної кардіохірургії

Операція на серці. Психологічний комфорт – важлива перевага мініінвазивної кардіохірургії

Операція на серці залишається складним у технологічному плані хірургічним втручанням, але для пацієнтів все змінилося ледь не на 180 градусів. У більшості випадків уже не потрібен великий розріз грудини, а відновлення займає не довгі два-три місяці, а всього кілька тижнів. І проходить у рази комфортніше. Те, що ще кілька років тому здавалося фантастикою, стало реальним, відколи в Україні почала активно розвиватися мініінвазивна кардіохірургія і через міні-розріз менше 8 см між ребрами стала проводитися найрозповсюдженіша операція на серці – багатосудинне коронарне шунтування.     

«У мініінвазивної хірургії серця багато переваг. Це і менша травма, а отже, менша запальна реакція, тому організм легше і швидше виходить зі стресу від оперативного втручання. І менша крововтрата, і менший біль, – говорить Олександр Бабляк, керівник Центру кардіохірургічної допомоги медичної мережі «Добробут», де понад 70 % операцій на серці вже виконуються мініінвазивно. – Але, на моє переконання, головне – це те, що мініінвазивна операція на серці забезпечує пацієнту більший психологічний комфорт під час лікування».

КОРОНАРНЕ ШУНТУВАННЯ

 

Мініінвазивна кардіохірургія: краще настрій – швидше відновлення

«Коли цікавилися, що таке мініінвазивна кардіохірургія, чули, що це небо і земля  у порівнянні зі звичайною операцією, але в те, що операція на серці перенесеться так легко, не дуже вірив», – зізнається 59-річний Роман Пупін зі Львівщини, якому лікарі клініки «Добробут» зробили багатосудинне коронарне шунтування через міні-розріз зліва між ребрами. Чоловік каже, що навіть не сподівався, що проведе в реанімації менше доби і вже там почне ставати на ноги, а на другий день після втручання прогулюватиметься коридором лікарні і почуватиметься краще буквально з кожною годиною.

«Таке швидке відновлення пацієнта після складного кардіохірургічного втручання можливе якраз завдяки тому, що людина на підсвідомому рівні сприймає операцію з меншим розрізом як більш легку. Мій досвід хірурга дозволяє стверджувати, що те ж мініінвазивне коронарне шунтування, для якого ми робимо в три–чотири рази менший розріз (6–8 см проти стандартних 25 см), – переноситься пацієнтом в чотири рази легше. А психологічна впевненість у тому, що операція на серці та процес відновлення завдадуть менше дискомфорту, допомагає людині краще почуватися в ранні терміни після втручання й активніше включатися у відновлювальний процес», – пояснює кардіохірург Олександр Бабляк.

Фото Олександра Бабляка, кардіохірургія Добробут

 

За словами Олександра Дмитровича, у людини швидше виникає бажання підводитися з ліжка, рухатися, ходити, підніматися сходами, займатися дихальною гімнастикою і взагалі виписатися з лікарні та повернутися до життя без обмежень. І така активність дає відмінний результат. «На п’ятий день після операції ми збираємося їхати додому. Почуваюся чудово, то треба вже звільняти місце в палаті – хай лікарі рятують наступного пацієнта», – жартує Роман Федорович. І додає, що вже думає, коли повернеться до роботи, адже…

Фото кардіохірургії Добробут

 

…коронарне шунтування «перезавантажило» серце

Про необхідність робити багатосудинне коронарне шунтування Роман Пупін дізнався менше місяця тому: «Стало погано в ніч на день народження. До того кілька днів трохи тиснуло і пекло в грудях, але відпускало, як полежу. А вночі вже так придавило, що поїхали в лікарню. Кардіолог направила на коронарографію, щоб подивитися, в якому стані судини серця. Виявилося, що вони вже в трьох місцях закривалися атеросклеротичними бляшками. Лікарі пояснили, що з таким ураженням можу ходити-ходити, а потім впасти і все – прощай, білий світ. То я не затягував і приїхав у “Добробут“ робити коронарне шунтування».

КОРОНАРНЕ ШУНТУВАННЯ

 

Операція на серці, під час якої всі три проблемні ділянки в судинах лікарі обійшли за допомогою нашитих шунтів, дозволила повністю відновити кровоток у міокарді, і тепер серце Романа Федоровича знову б’ється на повну силу. «Я спочатку розстроївся, що захворів на день народження, а потім подумав: то ж Господь мені подарунок зробив – показав, де в мене проблема, а потім послав лікарів із золотими руками, щоб я ще пожив на цьому світі», – посміхається чоловік.

Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 4.67 из 5 возможных (3 отзывов)