Фото пацієнта після операції на серці

«Операція на серці була 1 серпня, сьогодні – 14 грудня, і я пишу цей пост із рейсу, з японського порту Йокогама», – написав у кінці 2017 року на одному з інтернет-форумів 43-річний одесит, моряк торгового флоту Вадим Безкоровайний. Неймовірна історія, якщо врахувати, що чоловіку було зроблене одне з найскладніших кардіохірургічних втручань – пластика мітрального клапана.   

«Усе почалося дуже несподівано, і звістка про те, що мені потрібна операція на серці, стала громом серед ясного неба», – згадує Вадим. Чоловік багато років працював на флоті і ніколи не скаржився на здоров’я. А у травні 2017 року під час чергової медкомісії виявилося, що капітану потрібна пластика мітрального клапана.

цитата1

«Обійдемося без протезування. І це буде мініінвазивна кардіохірургія»

«Спочатку лікарі взагалі говорили про протезування. І це вибило мене з колії, адже із протезованим клапаном я б не зміг продовжити кар’єру моряка. Але мені пощастило знайти лікарів, яким вдалося зберегти клапан, зробивши його пластику. Більше того – це була мініінвазивна кардіохірургія, і за кілька місяців я вже був готовий повернутися в море», – розповідає капітан Безкоровайний.

До роботи на кораблі Вадима допустили через три місяці після операції – після ретельної медкомісії, під час якої чоловік здав десятки аналізів, зробив узд серця, пройшов тест на велотренажері і отримав висновки відразу декількох незалежних кардіологів. У лікарів не було жодних застережень, і за кілька тижнів Вадим уже відправився на півроку в рейс.

Фото Олександра Бабляка, кардіохірургія Добробут

Чоловік зізнається, що хоча знав, що мініінвазивна кардіохірургія дає можливість швидко відновитися навіть після складного втручання на відкритому серці, довго не міг повірити, що все відбувається дійсно в короткі терміни. «Через п’ять днів після операції на серці мене виписали із клініки, і я автомобілем повернувся до Одеси. Через два тижні я вже вів більш-менш звичне життя: працював за комп’ютером, їздив за кермом, виходив на довгі прогулянки на вулиці. Після класичної операції, коли роблять великий розріз грудної кістки, а не малий, усього кілька сантиметрів, між ребрами, як у моєму випадку, така швидка реабілітації просто неможлива», – ділиться досвідом Вадим.   

Малоінвазивні методики доступні в Україні

«Звичайно, таке швидке повернення до активного життя і роботи – результат того, що операція на серці пацієнта виконувалася через міні-доступ. А це значить, що була менша травма, менша крововтрата, менший стрес для організму», – говорить кардіохірург, керівник Центру кардіохірургічної допомоги «Добробут» Олександр Бабляк, який оперував Вадима Безкоровайного. Між іншим, кардіохірургія «Добробут» ставить собі за мету розвиток в Україні саме мініінвазивної хірургії серця. За словами лікарів Центру, уже сьогодні чотири із п’яти операцій вони проводять через невеликі міжреберні розрізи, не розрізаючи грудину. Причому у такий спосіб кардіохірурги клініки роблять і протезування та пластику клапанів серця, і багатосудинне коронарне шунтування, і корекцію вроджених вад, і менш розповсюджені операції з видалення пухлин серця.

Фото кардіохірургії Добробут

«Я вже багато років працюю в морі, багато де був за кордоном і спілкувався з людьми з різних країн. З упевненістю можу сказати, що в Україні є багато спеціалістів у різних галузях, які не просто не поступаються закордонним колегам, а часто перевершують їх. Вдячний долі, що мені пощастило зустрітися з такими фахівцями у клініці “Добробут“. Ці лікарі не просто повернули мені здоров’я, вони допомогли мені не втратити роботу і далі займатися справою, без якої не уявляю своє життя, – виходити в море. Тепер у мене два дні народження: день, коли я насправді побачив світ, і 1 серпня – коли почалося моє нове життя», – не приховує емоцій капітан Безкоровайний.  

«Добре, що нам вже доступна мініінвазивна хірургія серця» - изображение №2