Свєтік | 2013-12-22 17:49:39

аутоімунний тиреоїдит

Добрий вечір пані Наталю.Мене звати Світлана 49 років.Кожного місяця купую журнал "Дієтика",читала багато ваших статей та рекомендацій,пройнялась до вас довірою і вирішила написати про свою проблему.Рівно 3 роки назад я звернулась до дільничого лікаря з приводу випадання великої кількості волосся,рекомендовано здати аналіз крові на гормони щитовидної залози,поставлений діагноз -АЇТ.Лікування за ці 3 роки мені не назначив ніхто ніякого.Аналізи були всі в нормі,.крім антитіл.За цей час мені прийшлось постригтись із-за випадання волосся і за цей період я поправилась на 10 кг.Кожні 6 місяців здаю аналізи на гормони і роблю УЗД.Але останні 5 місяців я самостійно курсами вживаю віт. Е,селен,фолієву кислоту,схудла на 4 кг,відмовилась від цукру,випічки (інколи вживаю зифір),жареного,їм 5 раз в день,випадіння волосся значно зменшилось.Ось мої УЗД і аналізи(18.12.13)Щитовидна залоза неоднорідна,зниженої ехогенності за рахунок зливних гіпоехогенних вогнищ.Перешийок-5,5мм. Права доля- 9,48см.куб ; ліва-7,43 см.куб.АТТГ-515,3МЕ/мл(до115-норма),ТТГ-2,75мкМЕ/мл(0,27-4,2-норма),Т4віль-1,37нг/дл (0,93-1,7-норма) Т3віль-3,32 пг/пл (2,5-4,3 норма),кальцитонін меньше 2,АТПО-98,55 МЕ/мл.(до 34 норма) Почуваю себе значно краще ніж 6 міс.назад,але аналізи іУЗД практично нічим не відрізняються (лише раніше ТТГ-3,05 .АТТГ-542,3).ПІв року назад робила біопсію:Цитологические признаки характерні для макрофоллликулярніх узлов с сопутствующим тиреоідитом.Ізнову лікування мені не назначають.

Ответы врачей 2

Самойленко Наталия Александровна
эндокринолог, диетолог
Адрес: г. Киев, Украина, Центр здорового материнства
Добрый день, Светлана! Благодарю за доверие. Современная тактика АИТа - активное наблюдение. С регулярными обследованиями (УЗИ щитовидной железы и гормональное обследование). Если нет снижения функции (гипотиреоз), то никакие препараты не назначают. Желаю удачи!
Домбровская Наталия Сергеевна
Адрес: г. Киев, Украина, ГУ «Национальный научный центр радиационной медицины Национальной академии медицинских наук Украины»
Телефон: +38(093)0318526
Добрый вечер. Тактика ведения аутоимунного тиреодита верна. По протоколам мы должны начинать его лечить, только при переходе его в гипотиреоз (снижение функции). Но прием селена не помешает.