lyubov09 | 2014-03-24 16:02:53

полікістоз та ендометріоз

Доброго дня! При УЗД трансваг. виявлено, що у мене матка розмірам: 49-довжина, 36-попередньо-задні розміри, 48-поперечні. М-ЕХО - 5 мм. Яєчник правий 36*20 мм, лівий - 29*20 мм. Ехогенність - низька. Заключення - полікістозні зміни правого яєчника.Призначили мені вітаміни, збагачені цинком (для розширення матки) та фоліо. Приймала ці препарати протягом трьох місяців. Через 3 місяці повтерне УЗД: розміри матки - 53*33*54 мм. М-ЕХО - 10 мм. Яєчники справа 25*20 мм, зліва - 33*22 мм. Діагноз - ендометріоз, I ст. Місячні у мене проходять болюче, дуже часто у вигляді темної тянучої і слизистої рідини, всього 2 дні, а потім ще протягом 2 -3 днів дуже мала кількість ( ніби місячні пройшли, але ще щось витікає). Мені скоро 32 роки, статевим життям не живу. Проясніть, будь ласка, ситуації щодо цього діагнозу і такого протікання місячних. З чим це пов*язано і чи може це мати якісь негативні наслідки. Дякую!

Ответы врачей 1

Специалист
Доброго дня, Любов! По-перше, щоб говорити про полікістоз, треба бачити конкретне заключення УЗД, наразі Ви вказали тільки розміри, а цього замало. Кінцевий діагноз "ендометріоз" можна ставити тільки після проведення гістероскопії. Звичайно, ці патології можуть негативно впливати на планування вагітності.