tanjapled | 2014-09-05 14:18:53

Лютеїнізація чи ні?

Добрий день! Якщо можете порадьте щось, будь ласка! Я планую вагітність, на 18 день циклу була на узі, щоб підтвердити овуляцію, так як три місяці підряд відбувалась персистенція фолікула то на одному яєчнику, то на іншому. Там виявили "утворення 30 на 38 мм з неоднорідним вмістом з чітким контуром, можливо кіста?". До того на 12 день цикла був домінантний фолікул, однак розмірів я не знаю, бо заключення узі не маю. На 24 день циклу також була на узі, щоб визначитись, що то за "утворення" та яке потрібне лікування. Узі було в іншому місці. Однак лікар дуже кваліфікований. Він сказав, що в тому яєчнику є "рідинне включення розміром 22,8 мм на 18,3 мм (жовте тіло). Не знаю кому вірити і чи таке взагалі можливо. Я знайшла інформацію, що це може бути синдром лютеїнізації фоллікула. І ще коли персистуючі фоллікули були розміром 12 мм, вони боліли, а це утворення теж тягнуло але зовсім не та біль.

Ответы врачей 2

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Доброго дня! скажіть, будь ласка, кров на статеві гормони Ви здавали? Скільки часу Ви живете відкритим статевим життям і не вагітнієте? Орієнтуватися по Вашому описі складно, тому що жовте тіло, наприклад, утворюється в нормі при проходженні овуляції на місці домінантного фолікула.
Бабенко Оксана Михайловна
репродуктолог, акушер-гинеколог
Адрес: г. Киев, МЦ "Мать и дитя"
Телефон: 0978794838
Це, схоже, жовте тіло. Але сказати чи відбулася овуляція, чи лютеїнізація фолікула ніхто Вам не зможе