lidysu4ok1 | 2015-04-23 16:32:02

синдром кальмана

Пол: женский. Возраст: 27 лет. Мені діагностували синдром Кальмана!!! У батьків проблеми зі здоровям не спостерігаються, в дідуся по маминій лінії відсутній нюх, з його слів він відчуває тільки дуже різкі запахи, так як це один з симптомів синдрому, чи можу я вважати що мій дідусь є носієм цього симптому, який і передався мені, адже більш ніж впевнена що дід ніякі гормони не приймав, про те має 3 дітей і практично в свої 80 років не мав серйозних проблем зі здоровям (в віці 70 років перший раз в своєму житті лежав в лікарні з запаленням) зараз має підвищений тиск, та як на мене, це вже вікове. Мене цікавить чи передастся мій синдром моїй дитині, як це можливо дізнатися? в мене є проблеми статевого розвитку в вигляді гіпоплазії матки і яйників, первинної аманореї. приймаю гормони, хочу стимулюватися, та як же дізнатися чи передастця синдром дитині

Ответы врачей 1

Радько Виталий Юрьевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: Киев, Украина, ул. Российская 54\15, МЦ «Мать и дитя»
У Вашому випадку щоб народилась здорова дитина рекомендовано проведення програми ЕКЗ(штучного запліднення) з ПГД(генетичною діагностикою ембріонів),тільки тоді можно гарантувати народження здорової дитини. Крім того це має бути дівчинка,бо хлопчик 100 % буде мати с-м Кальмана,який може проявлятись як мінімально так і максимально, оскільки синдром є захворюванням з неповною пенетрантністю. Якщо будуть ще питання можете писати на ел.пошту: [email protected]