Запинаюсь

Есть ответ
Пол: мужской. Возраст: 20 лет. Запинаюсь на словах з буквами пр тр кр и так далі, деколи і на совах просто з буквор р, погано вимовляю р, ж, ш. Таке питання в мене крива щелепа (верхні зуби десь на 5мм випирают відносно нижніх) може бути причина в цьому?

Ответы врачей

Рибцун Юлия Валентиновна

Рибцун Юлия Валентиновна

Доброго дня. Ваш пост має назву "Запинаюсь", тобто саме це слово є ключовим лдя Вас. Якщо так, то неправильний прикус (прогнатія) не є першопричиною запинань. Запинання мають переважно невротичний характер, тобто залежать від стану нервововї системи і психічних особливостей (наприклад, наявності підвищеної тривожності, страхів тощо). Порушення звуковимови часто обумовлені недостатньою якістюі зубо-щелепного ряду, тож консультація та корекція лікаря-ортодонта дозволять частково вирішити це питання. Іншу його частину допоможе знормалізувати логопед за допомогою очних зустрічей.

Ярош Татьяна Александровна

Ярош Татьяна Александровна

Так, причина неправильної вимови може бути у неправильному прикусі зубів. Необхідний огляд логопеда та лікаря - ортодонта. Логопед також визначить стан вуздечки язика, яка теж має велике значення для правильної вимови. Якщо буде бажання, можете звернутися до мене, я працюю з дорослими багато років. Тетяна Олександрівна.