Дмитро | 2017-05-05 12:12:16

Колінний суглоб

Привіт. Мені робили пластику передньої хрестоподібної звязки і видалили частину внутрішнього меніска в звязку з 3 ступенем поражження. Це було 1.11.2016. Через три тижні після опереації в мене була їнфекція в районі шва під коліном. Мені капали антибіотики і через 5 днів опухлість вирвало темну кров назовні і інфекція пройшла. Потім відновлення йшло ніби нормально. Я займався з фізіотерапевтом. Ніяких больових відчуттів не було. Але 12 лютого знову почало напухати на шві під коліном(інфекції не було і нічого не боліло) Через чотири дні з шва виліз дюбель який тримав звязку. Я звернувся до ортопеда і він легко витягнув дюбель з ноги я навіть нічого не відчув. Перевірив коліно і воно було стабільним. Після цього почалася різка біль у верхній частині коліна при ходьбі по сходах (особливо вниз ) і коли я вставав з крісла. Ходити міг багато але по рівній поверхні. Вниз йти було також дуже тяжко. Ортопед каже що це через рубці і воно пройде. Біль дійсно стає меншою але ще присутня до тепер. Також останній тиждень я почав більши їздити за рулем почало нити в коліні в районі меніска і напухати. Як можна перевірити чи все нормально бо мені всі кажуть що нормально але не хочуть направити на обстеження . Як я можу впевнетися що все дійсно йде нормально бо пройшло вже 6 місяців від операції а коліно відчувається гірше ніж до операції. І гірше ніж до того часу коли виліз дюбель з нього( воно стабільніше і сильніше але болі набагато більше при згинанні) Також деколи коле в районі внутрішнього меніска на другій нозі. Дуже дякую за відповідь . Гарного дня!!!! З повагою Дмитро

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Якщо в Києві, телефонуйте 068-321-42-87 і приходьте на огляд з усіма старими і новими дослідженнями. Подивимся і вирішим , як і де краще обстежитись і що робити. Якщо виліз дюбель знизу, то так само міг вилізти дюбель і зверху, а зверху він вилазить не на зовні, а в суглоб, тому може боліти мсуглоб та напухати. Особливо так люблять робити дюбелі з полімолочної кислоти деяких в цілому нормальних виробників, але їх дюбелі у значної частини пацієнтів вилазять таким чином. Тому ми відмовились від їх фіксаторів. Модливо у вас саме такий. Є дюбелі (правильно - "інтерференційні гвинти"), що розсмоктуються/перебудовуються/вростають у кістку, але майже ніколи не вилазять, а є такі, що частенько вилазять. Іноді лікар про це не знає (поки не поставить кілька штук сам) і ставить. Не можна заздалегіть знати, що таке буде. Думаю, виробник сам іноді на таке не розраховував. Буває, що організм відторгає цей матеріал. Теоретично може відторгнутиь будь-який матеріал. Але деякі відторгає частіше, деякі рідше, а деякі вкрай рідко. Якщо гвинт або його фрагменти випали в суглоб , то суглоб треба артроскопічно промивати та забирати внутрішній гвинт.

Але причини можуть бути і інші. Це, просто, перше, що прийшло в голову. Може бути не до кінця викусаний меніск, або повторний розрив меніска. Іноді спеціально лишається тріснутий, але не до кінця,  меніск, щоб він хоч якось виконував свою функцію - у випадках , коли тріщина не велика, але забирати потрібно буде весь меніск. Без меніска зовсім коліну не дуже добре, тому іноді ідем на певний ризик повторної операції, щоб дати шанс коліну попрацювати з незначно тріснутим меніском (особливо не любить коліно жити без латерального меніска). Але буває, що така тріщина все ж таки розростається і доводиться його видаляти.