Христина | 2017-06-07 22:21:13

Щитовидна залоза

Доброго вечора! Я би хотіла з вами порадитися. Мені 16 років. Лікуюся вже майже 2 роки .Я вже дуже багато лікарів поміняла але не можу вилікувати.Мені поставили діагноз дифузно токсичний зоб. Приймаю тирозол вже 1 рік і кожен раз контролюю проходжу УЗД і гормони здаю.Зразу батьки замітили я почала кашляти як ставала з ночі ми ходили по лікарях і ніхто не міг сказати що саме зі мною тоді як визначили було 24 міліметри тоді назначили Альба і Селен після того збільшилося до 50 міліметрів ми звернулися до обласного дитячого лікаря лікувалися вона відмінила Альба призначила заспокійливі і тірозол 1т 3 рази в день почали трішки зменшувати дозу 1таблетка 2 рази в день пізніше попів таблетки 3 рази в день мені збільшилося до 70 міліметрів.Батьки поміняли лікаря вона назначила Альба і тірозол .Також мені збільшилося праве око і значні сльозо виділення тоді лікарка призначила очні каплі калій йодит, тіатризолін 2 каплі 3 рази в день дексамезатон тільки на вечір 2 каплі зменшилася до 32 міліметрів а тепер нам порадили лікаря-хірурга у Києві ми поїхали до нього здали аналізи Т3- 2, 62, Т4-1,16, ТТГ-0,462, А-ТТГр-1,68 тоді він призначив Тірозол -1т через день Селен- 2т 2рази на день і валеріану тоді сказав за місяць приїхати тоді щотовидна залоза збільшилася до права до 44,2 см кубічні а ліва до 54,9 см кубічних перешийок-1,8 аналізи Т3-4,46, Т4-1,96 він ще призначив на 3 тижні Тірозол 1 таблетка на день і Селену 2 таблетки в день сказав через 3 тижні приїхати на операцію видалити пів залози що нам робити підкажіть будь ласка

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
Доброго дня! Звичайно, потрібен клінічний огляд. Треба знати вагу, зріст, стан менструального циклу, наявність патології ЩЗ в родині та ін. Позитивним у цій ситуації є невеликий титр антитіл до рецептора ТТГ, нормалізація ТТГ. Негатив - великі розміри ЩЗ, екзофтальм. В будь-якому разі слід підтримувати ТТГ і вТ4 в межах нормальних значень (на мінімальній дозі тирозолу або без нього). Операція (якщо виникнуть абсолютні показання) - тиреоїдектомія у плановому порядку. Спостерігається ефект від прийому Альби по 1 тб 2 рази на день, 3 місяці, потім - селен з йодом (Йосен) 1 тб 1 раз на день 1 міс. Крім цього, слід перевірити вміст в крові вітаміну D з подальшим прийомом Вігантолу (при потребі). Це хвороба імунної системи, тому - спокій (Адаптол) і оптимізм. Бажаю успіху!