Татьяна | 2017-08-08 19:28:59

Перелом обеих лодыжек,

Добрый день! Доктор, нужен совет по дальнейшей тактике лечения! При очень быстром шаге нога попала в ямку и подвернулась во внутрь, при этом сначала был "удар" на стопу всем весом и потом завернулась во внутрь. Рентген показал перелом внешней лодыжки, МРТ показало: " ознаки внутрішньосуглобових переломів без зміщення латеральної та медіальної кісточок з пошкодженням прилеглого хряща епіфізу великогомілкової кістки, контузії задньо-медіальних відділів блоку та голівки таранної кістки, човноподібної кістки, задньо-нижніх відділів кубовидної кіски та передньо-нижніх п"яткової кістки, часткового розриву передньої великогомілково-таранної зв"язки, розтягнення передньої, задньої міжгомілкових зв"язок, латеральної колатеральної зв"язки, синовіту, не виключено, гемартрозу правого гомілково-ступневого та підтаранного суглобів, незначного теносиновіту заднього великогомілкового м"язу, довгого згинача пальців, довгого згинача великого пальця, тендинопатії заднього великогомілкового м"язу, теносиновіту довгого та короткого малогомілкових м"язів, повздовжнього розриву сухожилку короткого малогомілкового м"язу, тендинопатії ахілового сухожилка, набряк та часткове пошкодження підошвного апоневрозу в проекції кріплення до п"яткової кістки, набряк м"яких тканин В первый день 29.07 наложили гипс (в селе на даче), на третий день 31.07 снял лечащий доктор дома в Киеве, т.к. он был не правильно наложен, неделю снимали отёк без гипса, 6.08 было сделано МРТ 7.08 наложен гипс и назначено лечение в виде уколов + кальций Стопу поднять на себя не могу, пальцы практически не двигаются Заранее спасибо за консультацию!

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27

Для обоснованного ответана Ваш вопрос требуется очный осмотр ноги с наличием свежих рентгенограмм проблемной зоны. Конт тел 067 408 21 27.

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Гипсовую лонгету можно было заменить, но не снимать полностью. В гипсе и на костылях минимум 6 недель. Операция скорее не потребуется, но без осмотра сложно что-то прогнозировать. Нужен осмотр ортопеда, который может оценить повреждение малоберцового нерва, или невропатолога. Даже если есть такое повреждение, то я думаю, лечить его нужно будет консервативно. Но лучше всего сделать будет электронейрографию. Т.к. пальцы при таком переломе полнимпться должны.