Сабина | 2017-09-15 08:59:54

Начальные проявления остеохондроза

Після болів в поперековому відділі (у зв'язку зі збільшенням фізичного навантаження) зробила Мрт. Поставили заключення: початкові прояви остеохондроза поясничного відділу у вигляді дегідратації міжпозпозвонкових дисків. Грижі Шморля Th10, Th11, L1, L2 позвонків. Можливості зараз показати я лікарю немає так як їду працювати за кордон. Тому дуже потрібна допомога. Я хочу дізнатися чи можу взагалі займатися спортом? Яким саме? Чи можна робити масажі? Що потрібно включити в харчування? Та чи є якісь мазі для зменшення болі, якщо вона загострюється? Буду дуже вдячна за відповідь

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Заочна консультацыя може бути лише орієнтовною і не остаточною. Остаточно можна сказаьти лише на очній консультації. По заключенню МРТ катастрофи немає.

Я хочу дізнатися чи можу взагалі займатися спортом? - Так, але не в період загострення

Яким саме? - не можна щось стверджувати виходячи лише з заключення МРТ. Скоріше за все особливих протипоказів не буде, але будь які надмірні осьові навантаження прискорять прогресування процессу. Тому, напримклад, пауерліфтинг не рекомендуєьтся при подібних проблемах. Але якщо зміни не дуже виражені (треба бачити самі знімки МРТ і спину), то при дозованих помірних навантаженнях і правильній техніці з певним ризиком при дуже великому бажанні люди займаються і таким вимдом спорту. Все дуже відносно. Можно і в настільний теніс вбити спину та суглоби, якщо грати по 10 годин на добу. Але загалом осьові навантаження на спину не рекомендуються.

Чи можна робити масажі? - якщо немає протипоказів (онкозахворювання та інші), то можна

Що потрібно включити в харчування? - нічого. просто повноцінне збалансоване, різнопланове харчування

Та чи є якісь мазі для зменшення болі, якщо вона загострюється - так, наприклад, вольтарен-гель-форте. Але чи можна саме цю чи іншу мазь вам, я не можу знати, т.к. буваєть до всього протипокази - тому я не рекомендую вживати будь-які ліки в т.ч. і цю мазь, що призхначені поза очної консультації. До того ж мазі менш ефективні при проблемах зі спиною ніж таблетки чи уколи, т.я. проблема зазвичай досить глибоко.