Іра | 2017-11-03 21:25:12

Перелом ключиці

Доброго вечора! 08.10.2017 попала в ДТП - в результаті перелом ключиці та таза з правої сторони. Руку зафіксували бандажем на третій день. Два тижні бандаж не знімала зовсім, на третій почала знімати на ніч. На початку цього тижня зняла бандаж зовсім і почала розминати руку. Спочатку піднімала руку за допомогою лівої руки - вгору і вправо (від тіла) не виникало болі. Зараз намагаюсь піднімати сама прямо, або вперед, або вліво (до тіла) і виникає біль в області плеча, таке відчуття наче жалить кропивою. Я не розумію чи так повинно бути, чи я рано почала розробляти? І якщо повинно, то чи довго її так розробляти? Більш точного опису перелому дати не можу, так як знімків нам не віддали. Але у карточці записали просто - перелом ключиці і не вказали зі зміщенням чи без.

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27

Не видев своими глазами свежих рентгенограмм места перелома - нереально дать обоснованній ответ. Конт тел 067 408 21 27.

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Перелом ключиці зростається 1-2 місяці, тому починати рухи до її зрощення та без дозволу лікаря вкрай шкідливо. Дуже рекомендую перед тим як проджовжити розробку звернутись негайно до ортопеда-травматолога для контрольних знімків і визначення подальшої тактики лікування. Чому ви прийняли рішення, що іммобілізація (бандаж) потрібні лише 2 тижні? Вам так лікар сказав? Сумніваюсь. Сподіваюсь ви ще не встигли наробити собі шкоди. Бажаю вам якнайшвидше одужати. Але більше такого не робіть.