Оксана | 2017-12-15 11:44:35

проблеми з хребтом

Доброго дня.Моя бабуся жаліється на болі в хребті.Вона зробила рентген.Ось опис знімка:"Рентгендослідження грудного та поперекового відділів хребта (цифрова обробка)--Висота тіл хребців знижена,деформована більше в поперековому відділі.Міжхребцеві щілини звужені,деформовані.Замикальні пластинки ущільнені.З тіл хребців відмічаються кісткові вирости (остеофіти).Заключення: Явища вираженого деформуючого спондильоартрозу".Лікар-травматолог у відпустці.Скажіть що це означає? Це ось страшне? Як це лікувати? Чи можна робити масаж? Допоможіть

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

У двох з трьох бабусь буде подібна рентгеногологічна картина. Це вікові зміни хребта, які у когось більш виражені, а у когось менше. Катастрофи я по описанню не бачу. Бабусю можна лікувати. Заочно я призначати лікування не можу. Так не можна.Рекомендую все ж таки попасти до травматолога і отримати лікування. Але поки його чекаєте не хвилюйтесь. Це звичайна картина для бабусь. Це, звісно, не норма, але це вікові зміни.