Анастасія | 2018-02-16 15:37:54

білок, еритроцити в мочі та запальний процес

Шановний професор Дмитре Дмитровичу, звертаюся до Вас щодо подальшої консультації. Зміст попереднього листа (09.02.2018): Шановний професор Дмитре Дмитровичу! Допоможіть, будь ласка, встановити діагноз та відкоригувати лікування. Дитина 17.01.2003 р.н. Дівчина 15 років з ДЦП (вроджена форма ЦП подвійна геміплегічна; тетрапарез з порушенням функції ходьби) та симптоматичною епілепсією (постійно приймає Конвулекс ретард 500 по 1 таб. 2 рази на день). Епілептичні напади поодинокі відбувалися протягом 2010р. – 2012р. Зріст – 1,68 м, вага – 52 кг. Ввечері 6 січня раптово з'явилася температура 39 градусів, метеоризм, озноб. Вранці почав боліти живіт справа в районі розташування апендициту, з'явилися нудота і слабкість, тиск 120/60, 130/70. Аналіз крові був - в нормі. Аналіз мочі був: білок - 0,09; лейкоцити 20; еритроцити в полі зору (вищілочені та невищелочені). По – Зимницькому – норма. УЗД правої почки: паренхима однородна, має потовшення до 2,16см; кортикомедулярна дифференцировка виражена; чашечно-лоханочна система трохи розширена- верхня велика чашечка до 1,48см; в середньому сегменті ЧЛС почки розділена паенхиматозною перетяжкою. Висновок: Ехографічні ознаки подвоєння правої почки. Калікоектазія. Зміни в правій почці передбачають запальний процес. Огляд гінеколога та відповідні аналізи - норма. Хірурги сказали, що це не апендицит. Педіатри не можуть поставити діагноз (підозрюючи пієлонефрит або гломерулонефрит). Нефролог відсутній. З 12 січня пройшли наступне лікування: Цефутил 250 мг ( по 1таб. 2 рази на день) 8 діб, потім Фурамаг 50мг (по 1 кап. 3 рази на день) 5 діб, зараз п’ємо по 1 кап. на ніч (до місяця). Почали Канефрон в таблетках (по 2 таб. 3 рази на день). На даний час: Температура 36,8 - 37,0 - 37,2; нудота відсутня; іноді виникає невелика слабкість, тиск 118/60, 120/62. Загальне самопочуття покращилося. Аналіз крові - в нормі. Аналіз мочі: білок - 0,033; лейкоцити 4-6; еритроцити в полі зору (вищілочені 20 та невищелочені 1/2). Заздалегідь вдяні Вам. Ответы врачей Відповідь ИВАНОВ ДМИТРИЙ ДМИТРИЕВИЧ Гострий пієлонефрит. Продовжити лікуавння фурамагом 50 мг на ніч до 3 місяців, канефрон - 1 місяць, провести щеплення урівак 1 таблетка зарнку 10 діб на місяць. В дообстеженні: аналіз крові на креатининін, сечовину, посів сеечі зараз. На теперішній час: повторний аналіз крові - все в нормі (і креатинин, і сечовина), повторний аналіз мочі: білок - 0,033, лейкоцити - 8-10, еритроцити свіжі - 50%, вищелочені - 20%, циліндри відсутні. В той же час, температура тіла 37,0 - 37,2 - 37,5; легка слабкість. Скажіть, будь ласка, чому на фоні вище зазначеного лікування так довго (з 06.01.2018р.) містяться в мочі еритроцити та тримається підвищена температура тіла? Чи виключаєте гломерулонефрит?

Ответы врачей 1

Иванов Дмитрий Дмитриевич
Адрес: г. Киев, Украина, Дорогожицкая, 9, НМАПО им. П.Л.Шупика, зав.каф.
Телефон: 050 4448788
Не зрозуміло, скільки еритроцитів. Думаю, що температура не повязана з нирками. Сподіваємось, що якась інша інфекція має "хвіст" (герпетичної групи, наприклад, цітомеголвірус, Епштейн-Барр тощо). Треба показати дитину гінекологу. Призначення уріваком і фурамагом (або макмірором) продоавжити.