Ольга | 2018-03-05 16:59:08

гестаційний діабет

Доброго дня! Маю діагноз АІТ (еутериоз). Під час вагітності наполягають на здачі глюкозо-толерантного тесту. Маю такі дані по аналізам: Глюкоза крові - 4,93 ммоль/л (норма 3,30-6,60) HbA1c - 4,49% (норма 4,8-5,9) ; середній рівень глюкози в крові 4,55 ммоль/г С-пептид - 0,620 нг/мл ( норма 0,9-4,0) Чому при нормальних показниках глюкози понижений інсулін, і як це впливає на організм? ( читала, що в такому випадку глюкоза залишається в крові і не надходить до клітин) Дільничий ендокринолог замінила глюкозотолерантний тест на тест глюкози по профілю ( визначення на тщесерце, після сніданку і обіду), а гінеколог наполягає саме на ГТТ. Які можуть бути наслідки вживання разово великої дози глюкози при моїх показниках, і невже тільки ГТТ дає можливість визначення гестаційного цукрового діабету, а все вищезазначене до уваги не береться? Дякую

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
Доброго дня! Всім вагітним згідно з чинним протоколом рекомендується проведення глюкозотолерантного тесту (незалежно від наявності АІТ чи інших захворювань). Цукрового діабету у Вас немає. Рівень С-пептиду не використовується для діагностики ЦД. За рівнем HbA1c неможливо встановити порушену толерантність до глюкози, тому призначають ГТТ. Для Вас тест абсолютно безпечний. При виявленні порушень тесту можна рекомендувати визначення імунореактивного інсуліну, антитіл до декарбоксилази глутамінової кислоти. Необхідна додаткова інформація про Вашу масу тіла, наявність ЦД в родині і т.д.