Наталия | 2018-06-20 20:47:41

Рецидивы цистита

Рецидивы цистита Здравствуйте. Пришлось выпить препарат эскапел. На следующее утро были все признаки цистита, хотя до этого была ремиссия около полугода. Изначально заработала после первого же па. Пролечилась, вроде прошло, месячные пришли вовремя, к концу снова обострился цистит. Возможно ли вообще, что именно этот препарат спровоцировал новые обострения? Или причина не может быть в этом? Заранее большое спасибо за консультацию!

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Якщо у пацієнтки спостерігаються не менше двох випадків загострення циститу протягом 6 місяців, такий цистит вважається рецидивним і вимагає антибіотикопрофілактики, але тільки після проведення адекватної терапії та ерадикації збудника. Постійна або посткоїтальна антибактеріальна профілактика повинна проводитися лише у випадках, коли інші методи лікування неефективні. Проте низка досліджень показує, що прийом антибіотиків не чинить довгострокового впливу на вихідну частоту інфекцій. Після припинення навіть тривалої антибіотикотерапії близько 60% жінок повторно інфікуються протягом 3-4 місяців. У першу чергу це пов’язано зі складністю підбору потрібного антибіотика. Схема профілактики рецидивів: припинення застосування сперміцидів; прийом низьких доз антибактеріальних засобів одноразово на ніч; одноразовий прийом антибіотика після статевого акту; самостійний прийом антибіотика за умови появи клінічної симптоматики;