Ирина | 2018-06-21 14:18:08

Коксартроз

Доброго дня, хворію РА вже йю18 років, повільнопрогресуючий перебіг, як подарунок - кокартроз, зправа 3 ст, зліва 2 ст До пологів біль був терпимий, зараз я іноді не виходжу з дому, не можу зігнутись, і тд Сама колю Дексаметазон, біль нестерпна Причому болить сильніше зліва,там де 2 ст Що можливо зробити крім заміни суглоба справа? І як вилікувати лівий суглоб? Деякі лікарі рекомендують магнітно-резонансну терапію за кордоном, або ПРП-терапію, але сумніваюсь що це допоможе Мені 28 років Дякую

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Повністю підтримую Ваші сумніви як ортопед, який більше 20 років безпосередньо займається ортопедичним лікуванням РА. Слід розглядати питання хірургічного лікування. Конт тел 067 408 21 27.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Біль в паху? - Тоді це болить суглоб. Якщо біль в іншій ділянці, то він може спричинюватись не проблемою з суглобами. Але це таке... Треба дивитись. МРТ терапія? Можливо. Чому тільки саме за кордоном? Наскільки я знаю у нас теж є. І це не єдиний ефективний метод фізіотерапевтичного лікування. Є ще індуктотермія та інші методи... Звісно, їх треба робити в нормальному центрі - буде бажання, телефонуйте 068-321-42-87, подивлюсь вас та ваші знімки та пораджу де краще за все полікуватись фізіотерапевтично. Втім жоднен фізіотерапевтичне лікування не поверне проблеми в суглобах в зворотньому напрямку(( ПРП терапія? Так - це відносно безпечний та ефективний спосіб лікування, який варто спробувати. Це, на жаль, також не панацея. Але пробувати його варто. Треба також визначити - біль через коксартроз чи через РА. Лікування при цьому відрізнятиметься. Яка зараз активність - СРБ, ШОЕ? Біль при 2 ст коксартроза можливий, втім на цій стадії частіше за все його викликають інші причини - ушкодження суглобової губи, РА, тощо.... Сам 2ст коксартрозу не часто болить сильно (хоча і таке буває, особливо при перевантаженні - вагітність, носіння дитини...). Треба виключати інші можливі причини, часто за допомогою МРТ - це зокрема асептичний некроз. На ранніх стадіях, коли лікування можливе бюез операції, він на рентгензнімках частіше за все ще не виден. Але цого видно на МРТ. Звісно, в 28 років потрібно відтягувати заміну суглоба, наскільки це можливо... Тому намагайтесь. ПРП я би радив... Залишились питання? Телефонуйте, приходьте...