нет месячных

Есть ответ
Здравствуйте! Мне 16 лет и уже на протяжении долгого времени я замечаю, что перерыв между месячными очень длительный и доходит до нескольких месяцев. Никаких жалоб нет и болей тоже. Я читала, что в таком возрасте это нормально, но боюсь, что можно затянуть и будут проблемы в будущем.

Ответы врачей

Палыга Игорь Евгеньевич

Палыга Игорь Евгеньевич

Порушення менструального циклу вимагає ретельної діагностики в будь-якому віці, особливо в період статевого дозрівання. Це обумовлено тим, що репродуктивне здоров’я дівчини ще дуже хитке і на нього можуть негативно вплинути будь-які зміни (навіть самі мінімальні) в молодому організмі. При зверненні до лікаря з цією проблемою необхідний комплексний підхід до діагностики та лікування.Досить часто причинами нерегулярних місячних стають стиль і темп життя молодої дівчини. В цьому випадку у підлітків лікування порушення менструального циклу полягає в корекції режиму дня і харчування: Нормалізація режиму дня. Необхідний повноцінний здоровий нічний сон не менше 8 годин. Протягом дня варто викроювати час для відпочинку. Знизити фізичні навантаження. Займатися спортом можна, але в помірних кількостях (ранкова гімнастика, йога, біг, спортивна ходьба, катання на лижах і ковзанах). Слід уникати стресових ситуацій, рекомендуються тривалі прогулянки на свіжому повітрі, необхідно освоїти техніку дихальної гімнастики, яка допоможе заспокоїтися в стресовій ситуації. Правильне харчування. Щоб менструальний цикл був регулярним дівчині необхідно повноцінно харчуватися, особливе значення в даному випадку мають жири. Вони необхідні для нормалізації місячних.

Валерия Бурау, консультант likar.info

Валерия Бурау, консультант likar.info

Здравствуйте как давно у вас начались критические дни? Регулярный цикл может устанавливаться в течение года. Циклом считается период от первого дня предыдущих месячных до первого дня последующих. Приходить они должны не менее, чем через 21 день и не более, чем через 35 дней. По длительности – максимум 7 дней (со всеми мажущими выделениями). Если менструации идут чаще, либо через год цикл так и не установился, обязательно следует обращаться к детскому гинекологу.