Екатерина | 2018-07-17 00:49:55

отсутствие менструации

моей родственнице27 лет,не было ни разу месячных,обращалась в больницу,врачи точного диагноза не ставят,детская матка,не развивается,яичники работают вроде нормально,сдавала кучу гормональных анализов,!ЧТО ДЕЛАТЬ? Посоветуйте пожалуйста в какую больницу обратиться!?(Ил и хотя бы что делать?ЭТО ВООБЩЕ ЛЕЧИТЬСЯ?,СМОжет ли РОДИТЬ РЕБЁНКА ЗДОРОВОГО ПОЛНОЦЕННОГО РАЗВИТИЯ?ВООБЩЕ СМОжет РОДИТЬ?((((ОЧЕНЬ ПРОШУ ОТВЕТИТЬ,КРИК ДУШИ НЕ ЗНАет ЧТО ДЕЛАТЬ.... ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА...

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Про те, що у них маленька матка, жінки дізнаються зазвичай або після огляду гінекологом на кріслі, або після проходження УЗД. Багато з них чують діагноз ще в досить юному віці, інші – вже завагітнівши. Одним жінкам кажуть, що розміри їх матки просто менші в порівнянні з нормою, а деяким ставлять конкретні реальні діагнози: гіпоплазія матки, інфантилізм, аплазія. Дуже часто лікарі лякають ще молоденьких дівчат, що навряд чи їм вдасться завагітніти і виносити дитину в майбутньому через те, що у них маленька матка; але також нерідко жінки з маленькими матками з легкістю вагітніють і благополучно народжують (та ще й неодноразово) після проходження гормональної терапії або навіть без неї!Діагноз підтверджується і наявністю у жінки хоча б одного або декількох симптомів, які супроводжують недорозвиненість матки: відсутність місячних; нерегулярний менструальний цикл; хворобливі менструації; слабкий статевий потяг; труднощі із зачаттям і / або виношуванням дитини. Набагато частіше планування вагітності при маленькій матці проходить на тлі гормональної терапії. Зазвичай трапляється, що після курсу оральних контрацептивів жінка з маленькою маткою вагітніє в першому або одному з найближчих менструальних циклів після скасування оральних контрацептивів. Разом з іншими впливами, гормональні препарати в тому числі, сприяють збільшенню маленької матки в розмірах. Однак призначати гормональну терапію при гіпоплазії матки можна тільки після комплексного обстеження стану здоров’я жінки, тому що при деяких захворюваннях, що провокують безпліддя, прийом гормональних препаратів суворо протипоказаний!Справжні труднощі виникають в основному при дуже маленькій, зовсім нерозвиненій матці. А коли діагностується аплазія, то завагітніти природнім шляхом і зовсім стає неможливо. Але і в таких ситуаціях допоміжні репродуктивні технології можуть допомогти парі стати батьками. У вашій ситуації має бути консультація в репродуктолога з подальшою тактикою лікування.