Ивана | 2018-07-18 10:30:24

Ендометриоз

Ендометрий1.08 нужно ли мне делать выскабывание

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Рання проліферація настає на 5-7 день циклу – при цьому товщина шару складає в середньому близько 5 міліметрів. Після досягнення середньої проліферації (восьмий – десятий дні циклу) слизова тканина потовщується до 8 мм. Можливі коливання – 6-12. Пізня проліферація настає на 11-14 день циклу і характеризується товщиною ендометрія близько 11 мм. Амплітуда коливань становить 7-14. Починаючи з 14 дня циклу настає рання секреція (на 15-18 день). Товщина тканини коливається від 10 мм до 15 мм. Середній показник – 12 мм. Середня секреція – на 19-23 день циклу – характеризується досягненням максимального потовщення – 14 мм. Амплітуда коливань становить від 11 до 18. У період пізньої секреції (на 24-27 день) показник товщини слизової оболонки зменшується до 12 міліметрів. В середньому показник становить 10-18 мм. Варто відзначити, що коливання товщини ендометріального епітелію, викликані менструальним циклом, є цілком природними, і ніякої загрози для здоров’я і життя жінки не містять. Однак якщо під час місячного циклу товщина слизової тканини досягає 19 мм і більше, це вже є приводом звернутися до лікаря.