Дарья | 2018-07-23 18:16:49

ЗГТ

Здравствуйте. Живу в поселке, сами понимаете... Хочу совета в квалифицированного специалиста. Мне 52 года. После удаления в 2014 году матки и яичников по причине фиброма и киста, по рекомендации врача ( к которому ездила на консультацию в частном порядке) принимала фемостон конти 1\5. В целом принимала ЗГТ почти 4 года. Месяц назад решила отказаться от препарата но, чувствую себя плохо. Придется продолжать принимать данный препарат. Подскажите пожалуйста сколько лет можно принимать ЗГТ ? В одних источниках указано 5 лет , в других - пожизненно, в третьих- до возраста 60-65 лет.

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Строк, протягом якого потрібно приймати гормональні препарати, становить від 2 до 4, а в окремих випадках і до 10 років.Перед початком використання ЗГТ, як методу подолання неприємних симптомів клімаксу, потрібно провести ретельне обстеження, в яке включають лабораторні та інструментальні дослідження на предмет наявних змін. У список діагностичних заходів включають: ультразвукове дослідження черевної порожнини та щитовидної залози; зовнішній та інструментальний огляд молочних залоз (мамографію, УЗД молочних залоз і т. д.); лабораторне дослідження мазка з шийки матки; лабораторні дослідження крові на гормони (встановлення гормонального статусу, ступінь схильності до тромбоутворення); вимірювання артеріального тиску; загальний медичний огляд