Ирина | 2018-07-25 08:44:34

Дисплазия

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, два месяца назад сдавала цитологию было воспаление, и по анализам выявили уреаплазмоз. Выписали лечение. Доксициклин и свечи Тержинан. Ни пробиотика, ничего больше. Пошла сдавать цитологию повторно через 2 месяца после лечения, выяснилось что теперь уже дисплазия 3а. Врач выписала антибиотики, только уже другой группы. Почему воспаление перешло в дисплазию? Может ли это быть из за неправильного лечения? Заранее спасибо за ответ.

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Обов’язковими під час профілактичного огляду жінки один раз на півроку є мазки на онкоцитологію (РАР-тест) та аналіз виділень з піхви. У разі огляду в дзеркалах та виявленій кольпоскопічно дисплазії шийки матки жінкам необхідно пройти дообстеження на вірус папіломи людини (ВПЛ) методом ПЛР або Digenе test. Останній, до речі, на сьогодні, вважають найбільш інформативним під час діагностики вірусу папіломи людини. Результат РАР-тесту іноді сумнівний, оскільки підвищується чутливість цього методу дослідження, а при кольпоскопії діагностують дисплазію (видно патологічну ділянку на шийці матки, незабарвлену розчином Люголя). Тому, на теперішній час, проведення РАР-тесту разом з Digene-тестом є «золотим стандартом» при діагностованій кольпоскопічно дисплазії шийки матки. Якщо результат Digene-тесту позитивний, то треба провести контрольний тест через 6–9 міс. Позитивний результат тесту двічі говорить про тривале перебування вірусу папіломи в організмі жінки і збільшення ризику прогресування дисплазії (переродження в рак шийки матки). Також жінці необхідно рекомендувати обстеження на уреаплазму, мікоплазму, хламідію та бактеріологічне обстеженням піхвової флори. Адже наявність запального процесу у піхві та шийці матки сприяє швидкому розвитку дисплазії. У разі сумнівного результату РАР-тесту і діагностованої під час розширеної кольпоскопії незабарвленої розчином Люголя ділянки слизової шийки матки дисплазії необхідно провести біопсію (відщипування шматочка з підозрілої ділянки шийки матки)з подальшим гістологічним дослідженням. Біопсія допомагає найбільш вірогідно встановити ступінь дисплазії та визначитися з тактикою лікування. Лікування дисплазії шийки матки призначають індивідуально. Вибираючи метод лікування, враховують ступінь (стадію) дисплазії (легка, помірна чи важка); розмір ділянки, враженої дисплазією; вік пацієнтки та бажання її вагітніти; наявність супутнього захворювання шийки матки та піхви (запалення, ерозія); генетичну схильність до виникнення раку шийки матки. Якщо має місце запалення піхви або шийки матки, статеві інфекції, обов’язково призначають лікування з подальшими контрольними аналізами. Якщо дисплазія діагностована у молодому віці, легкого ступеня (1-ша стадія за РАР-тестом) та невеликих розмірів рекомендують спостереження, кольпоскопічний та цитологічний контроль раз на три-чотири місяці, за необхідності – біопсію враженої дисплазією ділянки шийки матки. У випадку помірного та важкого ступенів необхідна консультація онкогінеколога та хірургічне лікування