Марина | 2018-09-02 16:13:49

Прекращение приема притивозачатчных таблеток

Здравствуйте! Принимала два месяца противозчаточные таблетки Джаз Плюс и один месяц Линдинет 30 , в результате приема этих препаратов фактически не было месячных, были выделения светло-коричневого цвета, которые длились по две недели. Сейчас хочу прекратить прием этих препаратов. Вчера приняла последнюю таблетку Линдинет 30. Подскажите, как правильно прекратить прием противозачаточных таблеток?

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Як правило, скасування гормональних оральних контрацептивів найкраще робити після закінчення прийому останньої таблетки з пачки, після чого у жінки повинні початися менструальноподібні кровотечі, або так звані кровотечі відміни. Для того щоб жіночий організм максимально безболісно відреагував на скасування лікування препаратом, слід дотримуватися певних правил: Обов’язково проконсультуватися з гінекологом (існують такі ситуації, коли відміняти лікування категорично протипоказано, так як це призведе до погіршення загального стану); Здати аналізи на визначення рівня статевих гормонів в організмі; Гінекологи стверджують, що якщо до початку використання таблеток і під час їх застосування жінка відчувала себе добре і препарат приймала виключно в цілях захисту від вагітності, то через 2-3 місяці після припинення прийому організм буде функціонувати як раніше, тобто відбудеться повне відновлення