Віталій | 2018-09-18 20:45:33

Колінний суглоб - надрив меніска, бурсит, тендит

Добрий вечір! Тиждень тому мама (56років) пошкодила коліно - був хрусків в суглобі і гострий біль. Діагноз по УЗД: початкові прояви ДОА правого колінного суглобу (ПКС), ТЕНДИТ зв'язки 4-голового м'яза, латеральної бокової зв'язки ПКС. БУРСИТ супрапатеральної зв'язки ПКС. Надрив заднього рогу латерального меніску ПКС Травматолог з райцентру призначив таке лікування: - мімійо 1 табл./день - Баінвель мобіл гель - наносити 2 рази/день - електрофарез новокаїн 2% Ходить мама в еластичному бинті Коліно спухло, болить при рухах в сторону, лікування не дає результатів, сьогодні коліно ще більше спухло Скажіть, чи адекватне лікування призначив лікар? Чи доречний в даному випадку електрофарез? Підскажіть можливо інше лікування, якісь таблетки, мазь, щоб мениск швидше загоївся, пройшла опухлість і біль.

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Описані Вами діагностика та тактика лікування викликають певний подив. Для визначення обсягу лікування у подібних випадках зазвичай потрібен очний огляд суглоба з наявністю його МРТ. Конт тел 067 408 21 27.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
УЗД по точності в діагностиці патології колінного суглоба менш точне ніж просто огляд нормального травматолога. Результати УЗД можно викинути(( Для діагностики колінних суглобів має значення огляд травматолога + рентгенографія СТОЯЧИ та/або МРТ (рентген чи МРТ вирішує лікар). Лікування неадекватне. Якщо розрив меніска, то в 56 років роболять артроскопічнгу його часткову резекцію (мініінвазивну операцію), але враховуючи вкрай неточні результати УЗД, в коліні меніск може виявитись і цілим, а можуть виявитись і більш неприємні речі типа асептичного некрозу. Телефонуйте 068-321-42-87, приїжджайте в КИїв на огляд, бо таким лікуванням справі не допоможешь. Якщо їхати далеко, нагадаєте ситуацію, я скажу куди записатись заздалегіть на нормальне МРТ, чтоб ви приїхали до мене вже зі знімками і ми за 1 день встановили діагноз та призначили лікування. Електрофорез з новокаїном - це слабкий метод знеболення і все. Яка його мета в даній ситуації не знаю. Ці хіба що пацієнтам з сильними болями та алергією на всі знеболюючі крім новокаїну має сенс робити. Мумійо не допоможе в даній ситуації...