Олександр | 2018-10-05 12:05:25

Травма лівого коліна, незначний розрив бокової зв'язки

Які реабілітаційні вправи слід робити для швидкішого одужання?

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Шуткуєте? Який діагноз? Якого ступеню "незначний" розрив (1-й чи 2-й), якої саме бокової зв'язки (тібіальної чи фібулярної), як давно стався, як лікували цей час до цього дня, що зараз турбує, яка ваша вага...? Все це має значення, щоб дати якісь поради. Що ви маєте на увазі під "швидшим одужанням"? Щоб швидше сформувався чи дозрів рубець у місці розриву? Чи щоб укріпились м'язи? Чи у вас розвинулась контракутра і її треба розробляти? Що саме вас турбує? Як би це було так просто давати подібні рекомендації, лікарні давно б закрились. Телефонуйте, приходьте, подивлюсь і дам рекомендації. Але вправи не прискорять утворення та укріплення рубця. Вправи можуть попередити та розробити контрактуру, відновити силу м'язів та координацію, покращити активну (але не пасивну) стабільність суглоба. Треба ставити реальну мету.