Катя | 2018-10-12 22:15:12

ВПЧ

Здраствуйте, мне 22 года, половой жизнью живу 3 года. партнер постоянный. Недавно на осмотре обнаружили множество папилом во вход во влагалище и 1-2 на шейке матки. По результат пцр-анализа - низконкогеный впч. Есть эрозия. Цитологий 2 типа - изменения характерные для папилома-вируса. по ПАП-тесу плоскоклеточная метаплазия. Назначили лечение Циклоферон 5 ампул, изопринозин пропить месяц, свечи протефлазид, после них спрей панавир. Не ккурю, не пью, зимойй был сильный стрес, думаю на фоне него все и повылазило. Хотела бы узнать Ваше мнения, достаточно ли этого лечения, и когда примерно могут быть заметны результаты? Чем лучше удалять кондиломы во влагалище и стоит ли, или они сами пройдут от лечения? Насколько опасен этот тип вируса и стоит ли переживать, что он призвидет к раку шейки матки, как везде пишут, потому что это очень сильно пугает. Спасибо заранее Вам за ответ

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Вірус папіломи людини (ВПЛ) далеко не завжди однозначно патогенний для людини. На сьогодні виявлено більше 100 різновидів (штамів) збудника, і лише деякі з них при потраплянні в організм людини здатні не тільки до тривалого транзиторного перебування там (що саме по собі не є небезпечним), але й до вбудовування в хромосомний апарат клітин, а саме це і є початком серйозних патологічних змін. Найбільш агресивними для людини (так званими високоонкогенними) є 16, 18, 31, 33, 48, 52, 58 штами вірусу, але найбільше значення в розвитку раку шийки матки мають типи 16 і 18.Крім того, доведена значущість деяких низькоонкогенних типів в розвитку кондилом (бородавок) статевих органів. Процес цей абсолютно доброякісний, але він призводить до значного дискомфорту, тому потребує лікування.Якщо ви є тільки носієм ВПЛ і при цьому лікар не знаходить патологічних змін шийки, а цитологічний мазок показує перший (нормальний) типа, то в жодному разі не панікуйте і не поспішайте проходити довготривалі дорогі і абсолютно не потрібні курси медикаментозного лікування. В подальшому вам просто необхідно відвідувати свого гінеколога 1 раз в 6 місяців, одночасно контролюючи цитологічний мазок з шийки матки і перевіряючи наявність ВПЛ. Пам’ятайте, що ймовірність самоліквідації вірусу – дуже висока! При виявленні носійства ВПЛ та патологічних змін шийки матки, виявленими цитологічно та кольпоскопічно, очікувальна тактика припустима тільки у підлітків та вагітних, і тільки при помірно виражених змінах.