Наталія | 2019-01-16 20:13:42

В продовженні питання http://www.likar.info/consult/401339/

Шановний Володимире Івановичу! Щиро дякую за відповідь http://www.likar.info/consult/401339/. Чи добре буде засвоюватися вітамін D при прийомі "Вігантол", якщо із-за стану здоров'я я постійно знаходжуся вдома і зовсім не буваю на сонці (25-гідроксивітамін D, 25-(OH)D - 5.7 нг/мл). Що стосується паратгормону ПТГ в листопаді 2015 р. і жовтні 2018 р. був підвищений: 2015 р. ПТГ - 74,8 пг/мл, в жовтні 2018 р. - 108.8 пг/мл (норма 15-65). Чи може бути ПТГ підвищений, а через майже 3 місяці нормалізувався? Чи міняється показник ПТГ на протязі дня і на протязі року? Чи це похибка в результаті? Кальцій іонізований і форсор в нормі. УЗД передньої поверхні шиї ніколи не робила - в приватних медцентрах нашего обласного центру в переліку такого УЗД немає. Чи є альтернатива цьому УЗД? Вага останні 3 роки була майже однакова - при зрості 162 см, вага 62-64 кг. Тепер 64-65 кг. ТТГ (січень 2019) - 3,49 мкМО/мл, у березні 2018 р. був - 2.67 мкМО/мл. УЗД щитовидної залози робила ще в 2006 році, щитовидка була дифузно збільшена (2а ст.). УЗД на дому робиться в тому ж обсязі, що і в клініці? АТ високий - у грудні "зірвався" - найвище систолічне значення було 221 мм рт. ст., найбільше діастолічне значення було 127 мм рт. ст. (мені 48 років, вперше дізналася про підвищення тиску в 24 роки). Постійне запаморочення, порушення координації рухів, головні болі, стисканні в області серця, екстрасистолія, біль у хребті і кістках, шкіра на руках тріскається і довго загоюється, слабкість в ногах. Лікувалася у кардіолога, невролога - ефекту не було. Не вже це все дуже низький показник (виражений дефіцит) вітаміну D? Дякую за консультацію!

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
В будь якому разі слід нормалізувати вміст холекальциферолу . Посильте контроль за АТ. УЗД щит.з-зи і прищит. Залоз .