Катерина | 2017-04-10 17:27:41

Лікарняний

Доброго дня! Моя мама зламала ногу, знаходиться на лікарняному. Працює офіційно. Завдяки нашій недосконалій системі медицини ми маємо возити її на прийом до травматолога коли в цьому немає необхідності ( направляє терапевт по консультативне заключення). Наразі мама проходить фізіотерапію. Сьогодні нас викликала терапевт і сказала шо треба закривати лікарняний мотивуючи тим що вже треба йти працювати і вона занадто багато днів знаходиться на лікарняному ( 48 днів). Мама ще має болі в нозі, час від час опухлість і оніміння пальців. Чи має вона на це право? Рекомендація травматолога - фізіотерапія 10 днів, помірна навантаженість на ногу і ще півтора тижні ходити на костилях.з

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Якщо травматолог офіційно дав заключення про необхідність ходьби на милицях, то щонайменш на цей термін лікарняний мають продовжити. Лікарняний має відкривати та продовжувати травматолога (якщо по травмі), але в маленьких містах та селах часто травматологів не вистачає або немає. Втім все одно вирішальне слово по травмі має заключення травматолога. Терапевт не має достатньо компетенції, щоб визначати необхідну тривалість лікарняного листа по травмі.