Наталія | 2017-11-09 23:10:04

Гіпотиреоз і вагітність

Мені 36 років, вага 51 кг, зріст 165 см. Останні аналізи здавала 06.10.17 р. ТТГ 6,01 мкМО/мл, АТПО >600 МО/мл, пролактин 30,64 нг/мл. Призначили L-тироксин 75 мг (до того пила 50мл, взагалі на L-тироксині вже 5 років), келп 1 кап/день, цефасель і достінекс по 1/4 два рази в тиждень. Все пила окрім достінексу. Зараз на 3 тижні вагітності. Збільшили L-тироксин до 100 мг, відмінили цефасель, наполягають, що потрібно пити достінекс. Прокоментуйте, будь ласка, чи справді в цьому є необхідність, чи правильне призначення? Три роки тому був викидень на 16 тижні, сказали, що причиною був гіпотиреоз (на той час ТТГ був 4,8). Як часто потрібно робити аналізи і слідкувати за ТТГ? Завчасно дякую.

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
Добрий день! Найголовніше - підтримувати рівень ТТГ не вище 2.5. При цьому контролювати ТТГ принаймні 1 раз на 3-4 тижні. Стосовно достинексу - вирішувати лікуючому акушер-гінекологу.